Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności

INFORMACJA DLA OSÓB POKRZYWDZONYCH PRZESTĘPSTWEM

tppr

Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje w dniach 22 lutego – 27 lutego 2016r. „Tydzień  Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W obchody „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”  włączyły się Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna, Krajowa Rada Kuratorów, a także Naczelna Izba Lekarska.


W dniach 22 lutego – 27 lutego br. osoby pokrzywdzone  przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w ww. podmiotach.

Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00, w sobotę w godzinach 10:00-13:00. Lista podmiotów, w których będzie można uzyskać niezbędną informację i ich adresy znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl

W okręgu bielskim podmiotem świadczącym pomoc jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP z Dzięgielowa Filia OPOPP w Cieszynie, Plac Wolności 3, 43-400 Cieszyn, e-mail: pokrzywdzeni@cme.org.pl, telefon ogólny Ośrodka: 518 135 318, telefon w godzinach pracy specjalistów: 690 458 724.

Kuratorzy sądowi będą pełnili dyżury na terenach sądów (Sąd Rejonowy Bielsko-Biała, Sąd Rejonowy Cieszyn i Sąd Rejonowy Żywiec) od godziny 9:00 do 14:00, Kurator Okręgowy Arkadiusz Ochodek - w dniu 25.02.2016r. będzie pełnił dyżur zamiejscowo w Cieszynie wspólnie z pracownikami Centrum Misji i Ewangelizacji – Plac Wolności 3 Cieszyn  od godz. 12:00 do 15:00 w pozostałe dni w Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej w godzinach urzędowania (7:30- 15:30).


Fundacja Błękitny Krzyż z siedzibą w Jaworzu pełnić będzie dyżury w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w Bielsku-Białej na ulicy Bystrzańskiej 51a. Szczegółowy grafik dyżurów specjalistów (prawników, policjantów, mediatorów) znajduje się na stronie  www.bk-europe.pl.

Drukuj informację